Najnowszy

Nieodpłatne szkolenia dla instytucji niedochodowych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz zgłosić wniosek o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za udział w otrzymanym kursie nie

Czytaj więcej...

Nieodpłatne szkolenia dla instytucji niedochodowych

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz zgłosić wniosek o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć instytucje niedochodowe organizują nader interesujące projekty i rekrutują do nich zmotywowanych działaczy, to odczuwają brak fachowego warsztatu dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na szkolenia raczej nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Doradcy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na całkowicie darmowe szkolenia z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres [email protected] 

Zgłaszać się mogą działające oficjalnie jednostki, jak również pojedynczy działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednak beneficjenci winni znaleźć miejsce realizacji szkolenia – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

zarządzanie projektem w jednostkach niedochodowych

przywództwo w zespole wolontariuszy – kompetencje lidera

współpraca i efektywność grupy

rozwiązywanie problemów społecznych

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

marketing i promocja organizacji

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

motywowanie wolontariuszy

komunikacja międzykulturowa 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski zgłaszać można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie obiecują ufundowania kursu w odpowiedzi na każdą prośbę. Kryterium jest ilość dostępnych w danym kwartale miejsc a także poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – komentuje Adam Pasternak, trener w Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy projekty staną się bardziej efektywne, nawet w poczatkujących instytucjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są nieraz potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Próbujemy odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: